W tym miejscu znajdą Państwo linki do interesujących stron internetowych, które odsyłają między innymi do strony Ministerstwa Zdrowia.
 • Stowarzyszenie Retina
  Stowarzyszenie Retina zrzesza osoby chore na: zwyrodnienie barwnikowe siatkówki (retinitis pigmentosa), AMD (degeneracja plamki żółtej związana z wiekiem), zespół Stargardta i inne schorzenia siatkówki o podłożu genetycznym, a także ich krewnych i bliskich oraz wszystkich zainteresowanych tą problematyką.

  retinaamd.org.pl

 • Stowarzyszenie Tęcza
  Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Dzieci Niewidomych i Słabowidzących "Tęcza" jest organizacją powołaną w maju 1990 roku przez rodziców dzieci z dysfunkcjami wzroku. Od 2005 roku posiada status organizacji pożytku publicznego.

  tecza.org

 • European Patients’ Forum
  The European Patients’ Forum (EPF) jest organizacją, która funkcjonuje w obrębie całej Europy. Członkowie EPF to pacjenci przewlekle chorzy mieszkający w Europie oraz krajowe stowarzyszenia pacjenckie.

  eu-patient.eu

 • Rzecznik Praw Pacjenta
  Misją Biura Rzecznika Praw Pacjenta jest podejmowanie skutecznych działań na rzecz ochrony praw pacjentów, zapewniających trwały wzrost stopnia przestrzegania praw pacjentów w Polsce i podnoszenie poziomu o prawach pacjenta.

  rpp.gov.pl

TOP